511-550-250 anex-okna@wp.pl

Nowoczesne okna PCV nadają się do wykorzystania praktycznie w każdym typie budynków. Można je bez trudu zastosować zarówno w obiektach zabytkowych, jak i w domach jednorodzinnych, awangardowych biurowcach czy wielkomiejskich blokach. Profile stylizowane oraz listwy ozdobne dają możliwość uzyskania całkowitej spójności stylistycznej okien z fasadą budynku oraz jego wnętrzem.

Zalety okien PCV

 

profil_pcv

 1. nowoczesny design, delikatne zaokrąglenia i skosy nadają profilom nowoczesny i elegancki wygląd
 2. estetyczna i niewidoczna uszczelka przyszybowa
 3. 13 mm odległość osi wrębu okuciowego daje możliwość zastosowania grubszych zaczepów okuciowych dodatkowo zabezpieczając przed włamaniem
 4. specyficzny kształt oraz osadzenie uszczelek EPDM w specjalnych kanałach i wrębach zapewnia absolutną szczelność i długotrwałe użytkowanie
 5. duża komora wzmocnienia daje możliwość zastosowania wzmocnień stalowych gwarantujących odpowiednią statykę
 6. 5-komorowa budowa i głębokość zabudowy 80 mm zapewniają optymalną izolację termiczną i akustyczną

 

 

Profil 5-komorowy

profil_pcv_mProfile 5-komorowe STOLLAR to profile, które już dzisiaj spełniają wymagania stawiane oknom w przyszłości. Łączą w sobie najnowocześniejszą technikę z najwyższą estetyką wykonania. Mocna konstrukcja profili o szerokości 70 mm oraz duże komory na wzmocnienia stalowe gwarantują optymalne parametry statyczne i umożliwiają wykonanie okien o dużych gabarytach. Natomiast 5-komorowa budowa zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną.
Szczególnie istotną zaletą okien firmy STOLLAR jest obniżona wysokość ramy i skrzydła, co znacząco zwiększa powierzchnię przeszklenia i pozwala wpuścić do pomieszczenia więcej światła.

 

 

 

 

 

Przekrój izotermiczny profilu

Wielokomorowa budowa profilu pozwala na uzyskanie wysokich parametrów izolacyjności termicznej, redukuje to w znacznym stopniu straty energii cieplnej, a co za tym idzie również koszty ogrzewania.

izoterm_pcv

Swoboda wyboru

profile_pcvOryginalne i harmonijne wzornictwo, w połączeniu z dużym bogactwem rozwiązań systemowych, dają nieograniczone możliwości kreowania okien i podkreślenia przez to własnego stylu. Klasyczne, eleganckie linie w smukłych profilach o wyrazistych konturach to gwarancja ponadczasowej elegancji.
Dla osób szukających wyjątkowych możliwości kreacji swoich okien powstała natomiast seria round-line, wyróżniająca się delikatną optyką i łagodnymi zaokrągleniami. Dzięki zaokrąglonym konturom okna posiadają bardzo atrakcyjny wygląd i doskonale wpisują się w charakter nowoczesnych wnętrz. Różnego typu listwy przyszybowe pozwalają na dodatkową stylizację okna i dopasowanie do charakteru wnętrza. Okna STOLLAR są uniwersalne w swoich zastosowaniach, świetnie sprawdzają się zarówno w nowoczesnej architekturze budownictwa jedno- i wielorodzinnego, jak i w przypadku renowacji.

 

 

Zalety okien z PCV

 • ochrona przed hałasem
 • minimalizacja kosztów ogrzewania
 • poczucie bezpieczeństwa
 • piękna stylistyka, nowoczesny i harmonijny wygląd
 • doskonała wentylacja pomieszczeń

Okna STOLLAR wyróżnia wysoka termoizolacyjność, dzięki czemu straty energii niezbędnej do ogrzania pomieszczenia są znikome. Natomiast zastosowanie systemów recyklingu profili PCV w procesie produkcji bezpośrednio wpływa na ochronę zasobów naturalnych Ziemi.
Klasyczny kształt zlicowanego profilu 5-komorowego, wysoka izolacyjność termiczna, ochrona przed hałasem oraz sprawdzone rozwiązania technologiczne to gwarancja wysokiej jakości okien STOLLAR.